helemust / süsivalge

Fotokunstnik Tõnu Tunnel tegeleb näituse "helemust/süsivalge" raames valguse fotografeerimisega. Aina intensiivistuv visuaalse kultuuri üleküllus on ajendanud teda oma fotosid lihtsustama ja rohkem süvitsi minema. Fookuseks on juurte juurde naasmine ning algtõe otsimine. Käesoleva seeria eesmärk ei ole niivõrd mingite metafüüsiliste teemade lahkamine, vaid pigem valgusvormide ning fotograafia ühildamine. Tõnut on alati paelunud fotoaparaadi kui proteesi või mehaanilise kehapikenduse idee. Fotoaparaat kui masin, mis võimaldab meil kohati näha selliseid objekte või situatsioone, mida me palja silmaga näha ei suuda.

"helemust/süsivalge" mängib rikkaliku tähendusväljaga urbanistlikust keskkonnast eemal, metsikumas looduses, läbi erinevaid valgussituatsioone, püüdes fotole korraga talletada nii pimedust kui valgust, jäädes ise nende kahe vahele - olukordadesse, kus mustas kumab alati pisut valget ja valges alati tilk musta.

Fotod on pildistatud laifilmile, digitaalseid kollaaze pole tehtud.

Näitus valmis Artprint'i ja HP poolt välja kuulutatud Noore Kunstniku
stipendium 2013 raames.
Näitust toetasid Artprint ja HP, Valmiermuiža õlletehas, MTÜ Fotokunstnike Ühendus ja Eesti Kunstiakadeemia Fotoosakond.
Näitusel Tallinnas Linnagaleriis, 2013

Untitled (Tõnu tume)

Untitled (Tõnu hele)

Untitled (Mänd)

Untitled (Rakett)

Untitled (Puud)

Untitled (Pääsküla)

Untitled (Puurõngas)

Untitled (Rõngas)